کد خبر: 1770

کدام کشورها اعتماد بیشتری به رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۲۴ دارند؟

اندازه‌گیری اعتماد مصرف‌کننده به اقتصاد برای درک قدرت اقتصادی فعلی و همچنین نحوه عملکرد مصرف‌کنندگان در آینده بسیار مهم است.

اندازه‌گیری اعتماد مصرف‌کننده به اقتصاد برای درک قدرت اقتصادی فعلی و همچنین نحوه عملکرد مصرف‌کنندگان در آینده بسیار مهم است. اعتماد به اقتصاد جهانی (Confidence in the Global Economy) یک اصطلاح اقتصادی است که به میزان باور و اطمینان بازیگران اقتصادی مانند شرکت‌ها، مصرف‌کنندگان، سرمایه‌گذاران و دولت‌ها نسبت به عملکرد و چشم‌انداز آینده اقتصاد جهانی اشاره دارد. این اعتماد بر تصمیم‌گیری‌های اقتصادی آن‌ها در زمینه‌هایی مانند مصرف، سرمایه‌گذاری، تجارت و سیاست‌های اقتصادی تأثیرگذار است. وقتی اعتماد به اقتصاد جهانی افزایش می‌یابد، انتظارات مثبت‌تری نسبت به رشد اقتصادی، تجارت و بازارهای سهام وجود دارد و این می‌تواند موجب افزایش سرمایه‌گذاری، مصرف و تقاضا شود. اما اگر این اعتماد کاهش یابد، ممکن است شاهد کاهش فعالیت‌های اقتصادی و رکود باشیم. بنابراین مهم است بدانیم مردم سراسر جهان در مورد رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۲۴ چه احساسی دارند؟

 

کدام کشورها نسبت به رشد اقتصادی سال 2024 اعتماد بیشتری دارند؟

کدام کشورها نسبت به رشد اقتصادی سال ۲۰۲۴ اعتماد بیشتری دارند؟

 

نظرسنجی ها نشان می دهد که با آغاز سال ۲۰۲۴، به طور متوسط ۵۰ درصد از بزرگسالان معتقدند اقتصاد جهانی قوی تر از سال ۲۰۲۳ خواهد بود. درصد موافقان با این جمله که «اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۴ قوی تر از سال ۲۰۲۳ خواهد بود»، در جدول زیر آمده است:

کدام کشورها نسبت به رشد اقتصادی سال 2024 اعتماد بیشتری دارند؟

کدام کشورها نسبت به رشد اقتصادی سال 2024 اعتماد بیشتری دارند؟

کدام کشورها نسبت به رشد اقتصادی سال 2024 اعتماد بیشتری دارند؟

مردم هند، اندونزی و چین بیشترین اطمینان را در مورد چشم انداز اقتصادی سال ۲۰۲۴ داشتند. ۸۵ درصد از پاسخ دهندگان هندی موافق بودند که اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۴ قوی تر از سال ۲۰۲۳ خواهد بود و ۸۲ درصد از پاسخ دهندگان چینی و اندونزیایی نیز همین احساس را داشتند.

با نگاهی به داده ها اختلاف زیاد منطقه‌ای نیز آشکار می‌شوند. در حالی که پنج کشور برتر در این رتبه بندی را کشورهای آسیایی، به خود اختصاص داده اند، اما پاسخ دهندگان ژاپنی با ۳۰% و کره جنوبی با ۳۳%، در میان کشورهایی قرار گرفتند که کمترین اعتماد را به رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۲۴، داشتند.

در کشورهای آمریکای جنوبی، برزیل با ۶۰ درصد، بیشترین میزان و شیلی با ۵۱ درصد کمترین میزان خوشبینی به رشد اقتصادی سال ۲۰۲۴ در میان کشورهای بررسی شده در این منطقه را داشتند و فاصله آنچنان فاحش نبود.

اما کشورهای آمریکای شمالی اختلاف بیشتری داشتند و مکزیک به رشد اقتصادی ۲۰۲۴ اعتماد بیشتری داشت، در حالی که در کانادا اطمینان به اقتصاد بهتر در سال ۲۰۲۴ به نسبت سال ۲۰۲۳ کانادا، خیلی کمتر بود.

در نهایت، اروپا به طور کلی کمترین اعتماد را به رشد اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۴ داشت. تنها لهستان با ۵۶٪، بیش از ۵۰٪ موافق بود که امسال بهتر از سال گذشته خواهد بود، در حالی که اقتصادهای بزرگ مانند آلمان (۴۰٪) و فرانسه (۳۳ درصد) به انتهای جدول نزدیکتر بودند.

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

آخرین اخبار