کد خبر: 211

وزیر خزانه داری ایالات متحده:

ایالات‌متحده قصد ندارد از لحاظ اقتصادی از چین جدا شود

وزیر خزانه‌داری ایالات‌متحده در سخنرانی خود با بررسی روند اقتصادی آمریکا در ماه‌های اخیر ابراز رضایت و تاکید کرد: «من به آینده این کشور خوش‌بین هستم؛ زیرا این کشور در برابر وقایع اقتصادی انعطاف‌پذیر است.»

جنت یلن در ادامه سخنان خود اعلام کرد: «سرمایه‌گذاران و معامله‌گران در تلاش هستند تا چه عواملی تورم این کشور را کاهش می‌دهد تا چشم‌انداز دقیق‌تری نسبت به دارایی‌ها و اقتصاد این کشور داشته باشند. آنها با بررسی عملکرد جرمی پاول در ماه‌های اخیر متصورند که نرخ‌های بهره برای مدت طولانی‌تری در سطوح بالا باقی بماند. البته در این خصوص من هم بر این باورم که با توجه وضعیت کنونی اقتصاد سیاست‌های انقباضی برای مدت طولانی‌تری تداوم یابد. اما قابل ذکر است که مهمتر از توقف یا تداوم سیاست‌های ضد تورمی، به کارگیری یک سیاست مالی پایدار است.»

 او در ادامه گفت: «بدهی‌های دولت آمریکا که با میزان هزینه‌ای که ایالات‌متحده در هر سال برای تامین مالی بدهی فدرال به عنوان سهمی از تولید ناخالص داخلی انجام می‌دهد اندازه‌گیری می‌شود و با تورم تعدیل می‌شود، قابل حل است. اما نرخ‌های بلندمدت بالاتر می‌تواند یک تهدید باشد. اما من در هر صورت به آینده این کشور خوش‌بین هستم، زیرا قیمت‌های بخش مسکن در حال تثبیت است، تورم در این کشور با توجه به بازار کار قوی، روند مطلوبی را طی کرده و در نهایت باید گفت که هزینه‌های بخش مصرف‌کننده و مخارج سرمایه‌گذاری همچنان قوی باقی مانده است.»

او در ادامه افزود: «ایالات‌متحده به‌شدت در رابطه با زنجیره تامین به چین وابستگی دارد و باید از این وابستگی رها شود و در راستای این موضوع نیاز به گسترش منابع تامین دارد. البته من در سخنان خود بارها تکرار کردم که ایالات‌متحده قصد ندارد از لحاظ اقتصادی از چین جدا شود.» برخی از افراد صاحب‌نظر با استناد به سخنان مذکور اعلام کردند که سیاست‌های انقباضی علاوه بر تورم، بازارهای‌ جهانی از جمله طلا و رمزارزها را نیز تحت تاثیر قرار داده است. وضعیت بازارهای جهانی در روز گذشته حاکی از آن است که سیگنال پاول در خصوص تشدید یا احتمال ثبات بهره در سطوح قبلی خود، دلار جهانی را به بالاترین سطح خود در ۱۱ ماه اخیر رساند و بار دیگر طلای جهانی را به مسیر نزولی هدایت کرد. بر این اساس دارایی امن سرمایه‌گذاران به پرریسک‌ترین دارایی‌ها تبدیل شد و با شروع روند معاملاتی بازارها در روز دوشنبه حدود ۲/ ‌۴درصد از ارزش خود را از دست داد. در پی وقوع این رویداد طلا پایین‌ترین سطح خود در ۸ ماه اخیر را تجربه کرد. ‌برخی از کارشناسان تاکید کردند که با تداوم شیب صعودی شاخص دلار، سقوط طلا به کانال ۱۷۰۰ دلاری دور از انتظار نخواهد بود. برخی از تحلیلگران بر این باورند که با سقوط احتمالی طلا به کانال ذکر شده، هجوم آنها به بازارهای ریسکی افزایش یافته و دارایی‌های بازار کریپتو را با شیب صعودی مواجه خواهند کرد.

 

 

 

 

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

آخرین اخبار