کد خبر: 643

شکست بیت‌کوین از سه ارز دیجیتال گمنام

.بازدهی سالانه بیت‌کوین به مثبت ۱۱۳ درصد می‌رسد. سولانا، چین‌لینک و اوکی‌بی که جزو ۲۰ رمزارز برتر دنیا محسوب می‌شوند در این مدت اوضاع بهتری داشتند.

بیت‌کوین در بهترین موقعیت از نیمه اردیبهشت پارسال قرار دارد. رهبر بازار ارز دیجیتال ظرف شبانه‌روز قبلی بعد از یک سال و نیم جرات قدم گذاشتن در کانال ۳۷ هزار دلار را پیدا کرد تا سرمایه‌گذاران آن درمقایسه با ۲۰ آبان پارسال به سود خیره‌کننده ۱۱۳ درصدی برسند.

در همین مدت سولانایی که یکی از ۱۰ رمزارز مهم دنیاست بازدهی سالانه ۲۴۲ درصدی به‌جا گذاشته و چین‌لینک و اوکی‌بی هم که جزو ۲۰ رمزارز برتر دنیا محسوب می‌شوند، درمقایسه با بیت‌کوین اوضاع بهتری داشتند.

سولانا؛ بازدهی سالانه ۲۴۲ درصدی‌

قیمت سولانا به ۵۵.۲۱ دلار رسیده است. تتر فعلا معادل ۵۱ هزار و تقریبا ۳۰۰ تومان ارزش دارد و با این اوصاف قیمت سولانا به پول خودمان معادل دو میلیون و ۸۳۶ هزار تومان محاسبه می‌شود.

قیمت سولانا یک سال قبل یعنی روز ۲۰ آبان پارسال حدود ۱۶.۱ دلار بود و حالا تریدر‌های بازار ارز دیجیتال ظرف ۱۲ ماه به سود ۲۴۲ درصدی رسیدند. البته احتمالا در این مدت درجریان روند قیمت دلار در کشورمان بودید و به‌همین خاطر سرمایه‌گذاران ایرانی که در کیف پولشان سولانا نگه می‌دارند، بابت رشد تقریبا ۴۰ دلاری قیمت سولانا از پارسال تا الان، ۳۸۶ درصد سود نصیبشان شده است.

سولانا از نظر تسلط به بازار ارز دیجیتال بین هشت هزار و ۸۰۰ رمز‌ارزی که درحال حاضر وجود دارد، جایگاه هفتم را مال خود کرده و کل حجم معاملات آن از ۲۳ میلیارد دلار رد شده است. در شبانه‌روز قبلی هم فقط حجم معاملات روزانه تتر و بیت‌کوین از سولانا بیشتر بوده است.

سولانا با نماد Sol فعلا روی قله سالانه خودش ایستاده و بعد از اردیبهشت پارسال فرصت عبور از مرز ۵۵ دلار را پیدا کرده است.

چین‌لینک؛ بازدهی سالانه ۱۱۷ درصدی

چین‌لینک یازدهمین ارز دیجیتال برتر دنیاست که نسبت به یک سال قبل بازدهی ۱۱۷ درصدی داشته است. قیمت چین‌لینک درحال حاضر حدود ۱۵.۰۴ دلار است که با ۷۷۲ هزار تومان برابری می‌کند.

قیمت چین‌لینک یک سال قبل ۶.۹ دلار بود و به‌این ترتیب ظرف ۳۶۵ روز بیش از هشت دلار ارتقا پیدا کرده است. تریدر‌های ایرانی چین‌لینک آن زمان بابت هر واحد از این ارز دیجیتال حدود ۲۵۰ هزار تومان هزینه کردند، اما الان امکان فروش آن را با قیمت ۷۷۲ هزار تومان دارند.

چین‌لینک با این اوصاف برای تریدر‌های ایرانی بازار ارز دیجیتال ظرف یک سال ۲۰۸ درصد بازدهی داشته است. ارز دیجیتالی که به نیم‌درصد از بازار تسلط دارد و حجم معاملات روزانه آن به حدود یک میلیارد دلار رسیده است.

قیمت چین‌لینک با نماد LINK البته نسبت به قله تاریخی خودش که محدوده ۵۲ دلار در اریبهشت ۱۴۰۰ به‌حساب می‌آید، حدود ۷۰ درصد کمتر است، اما همین الان چین‌لینک در بالاترین ارتفاع سالانه قرار دارد و بعد از فروردین پارسال توانسته از مرز ۱۵ دلار عبور کند.

او‌کی‌بی؛ بازدهی سالانه ۲۱۵ درصد

قیمت او‌کی‌بی که به‌عنوان یک توکن بومی توسط صرافی مشهور اوکی‌اکس‌چنج معرفی شده، از پارسال تا الان ۲۱۵ درصد رشد داشته است. هر واحد اوکی‌بی فعلا معادل ۶۰.۹۲ دلار خریدوفروش می‌شود، اما همین ارز دیجیتال روز ۲۰ آبان پارسال کمتر از ۲۰ دلار ارزش داشته است.

قیمت اوکی‌بی در این مدت کمی بیش از ۴۱ دلار ارتقا پیدا کرده و از صدقه‌سر دلار، سود ایرانی‌هایی که از ۲۰ آبان پارسال اوکی‌بی داشتند، به عدد خیره‌کننده ۳۴۵ درصد می‌رسد.

قیمت اوکی‌بی درحالی به‌شکل لحظه‌ای از مرز ۶۰ دلار عبور کرده که بیشترین قیمت آن در شبانه‌روز اخیر ۶۳.۴۵ دلار به‌ثبت رسیده است. همین عدد را باید قله جدید اوکی‌بی بدانیم.

اوکی‌بی درحال حاضر به ۰.۲۵ درصد از بازار ارز دیجیتال تسلط دارد و جایگاه بیستم را مال خود کرده است. از طرفی اوکی‌بی به‌خاطر روندی که در روز‌های قبلی داشته از حیث تسلط به بازار سهم بیشتری نسبت به رمز‌ارز‌های معروف دیگری مثل استلار دارد.

مقایسه بیت‌کوین و سه ارز دیجیتال گمنام

ارز دیجیتال

20 آبان 1401

20 آبان 1402

بازدهی سالانه

بیت‌کوین

16 هزار و 800 دلار

37 هزار دلار

مثبت 113 درصد

سولانا

16.1 دلار

55.21 دلار

مثبت 242 درصد

چین‌لینک

6.9 دلار

15.04 دلار

مثبت 117 درصد

اوکی‌بی

19.06 دلار

60.92 دلار

مثبت 215 درصد

 

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

آخرین اخبار