کد خبر: 1799

قیمت بنزین افزایش می یابد؟

مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی گفت: تاکنون هیچ موضوعی در مورد افزایش قیمت بنزین مطرح نشده است و تامین نیاز از پالایشگاه‌های داخل صورت می‌گیرد.

جعفر سالاری امروز در نشستی خبری در پاسخ به سوال ایسنا، درباره قیمت و یا سهمیه بنزین در سال ۱۴۰۳، اظهار کرد: هیچ موضوعی در مورد افزایش قیمت مطرح نشده و ما به عنوان شرکت پخش فراورده‌های نفتی وظیفه توزیع سوخت را داریم.
وی در پاسخ به سوال دیگر درباره واردات بنزین گفت: بنزینی که در حال حاضر در کشور توزیع می‌شود را از پالایشگاه‌های داخلی دریافت می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا درباره طرح توزیع بنزین با کد ملی  در جزیره کیش، گفت: این طرح به صورت پایلوت در جزیره کیش اجرا شد و اکنون پس از حصول نتایج آن، متوقف شده است.

سالاری نسب با بیان اینکه اقدام‌های لازم برای صدور کارت‌های هوشمند سوخت درخواست شده و تحویل آن به متقاضیان پیش از روزهای تعطیلات نوروز انجام شده و کارت آزاد کافی در اختیار جایگاه‌های عرضه قرار گرفته است، اظهار کرد: هیچ کمبودی در زمینه سوخت وجود ندارد و همه تأسیسات و تجهیزات در مراکز ذخیره و مبادی توزیع سوخت در آماده‌باش کامل به سر بوده، با توجه به این که در سال ۱۴۰۲، بحث شخصی‌سازی کارت‌های هوشمند سوخت را داشتیم، اقدامات لازم درباره کارت سوخت انجام شده و کارت‌ها صادر شده است.

او با تاکید بر اینکه  ذخیره‌سازی مناسب سوخت در تمامی انبارهای کشور انجام شده است و هیچ کمبودی در این باره وجود ندارد و مناطق سی‌وهفت‌گانه این شرکت نیز در آماده‌باش کامل به‌سر می‌برند، گفت: گروه‌های عملیاتی ستاد و مناطق سی‌وهفت‌گانه از روز سه‌شنبه (۱۵ اسفند)  به سراسر کشور اعزام شدند و این گروه‌ها به‌دقت بر نحوه توزیع سوخت در جاده‌های مواصلاتی، محورهای ترانزیتی و همه جایگاه‌های درون‌شهری نظارت خواهند کرد و کل جایگاه‌های عرضه سوخت شبانه‌روزی پایش و رصد می‌شوند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از توزیع روزانه بیش از ۱۳۳ میلیون لیتر بنزین در روزهای اخیر در اسفندماه خبر داد و گفت: میانگین مصرف روزانه بنزین کل کشور به حدود ۱۱۸ میلیون لیتر رسیده، در حالی که این عدد در روزهای عادی سال ۱۱۵ میلیون لیتر بوده است.

سالاری نسب با بیان اینکه هموطنان در صورت برخورد با هرگونه مشکلی در زمینه دریافت سوخت می‌توانند با سامانه پاسخگویی این شرکت به شماره ۰۹۶۲۷ تماس بگیرند و مشکلات خود را بررسی و پیگیری کنند، گفت: افزایش تعداد کارت‌های آزاد جایگاه‌ها مختص ایام نوروز است و پس از آن شرایط به وضعیت قبل بازمی‌گردد، اما با وجود افزایش تعداد کارت‌های آزاد در جایگاه‌ها، از مردم درخواست می‌کنیم که از کارت‌های سوخت شخصی خود استفاده کنند.

وی با بیان اینکه میانگین مصرف بنزین در سال جاری تا ۲۳ اسفندماه به ۱۱۵ میلیون لیتر در روز رسیده، اما متوسط مصرف روزانه بنزین در اسفندماه ۱۱۷.۴ میلیون لیتر بوده و در روزهای اخیر رکوردهای مصرف روزانه ۱۲۱، ۱۲۷ و ۱۳۳ میلیون لیتر را هم داشته‌ایم، گفت: در ایام پایانی سال گذشته، رکورد مصرف و توزیع ۱۴۳ میلیون لیتر بنزین در یک روز به ثبت رسید البته بسته به نیاز توزیع بنزین صورت می گیرد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه مصرف بنزین در سال جاری نسبت به سال گذشته رشدی ۱۳ درصدی داشته است، گفت: بنزین سوپر در کشور در حال توزیع است، اما با توجه به اینکه توزیع بنزین در ۸ کلانشهر بزرگ کشور بر اساس استانداردهای یورو ۴ صورت می‌گیرد، نیاز مردم را در زمینه تأمین بنزین با کیفیت از نظر اکتان و درصد گوگرد، پاسخ می‌دهد و جای نگرانی وجود ندارد.

سالاری نسب با بیان اینکه فروش مکمل غیرقانونی است و این مسئله به تمامی جایگاه‌ها اعلام شده است، تاکید کرد: اگر گزارشی از دریافت نرخ اضافه بابت کارت سوخت آزاد به شرکت ملی پخش برسد، برخورد قانونی خواهد شد، نرخ عرضه بنزین به صورت آزاد ۳۰۰۰ تومان در هر لیتر است و هیچ جایگاهی حق دریافت مبلغ بیشتری ندارد.

وی با بیان اینکه توزیع گاز مایع برای آنهایی که به شبکه سراسری گاز دسترسی ندارند، با دو نرخ صورت می‌گیرد، بیش از ۹۸ درصد متقاضیان در سامانه سدف ثبت‌نام کرده‌اند و برای این دسته، روزانه حدود ۳۰۰۰ تن گاز مایع با نرخ هر کپسول ۱۱ کیلویی ۲۷ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه می‌شود، برای آن دسته از متقاضیان که در سامانه سدف ثبت نام نکرده‌اند، گاز مایع با ۱۰درصد افزایش نرخ، به قیمت هر کپسول ۲۰ هزار و ۶۰۰ تومان عرضه می‌شود و  همچنان عرضه گاز مایع بیش از نیاز مردم صورت می‌گیرد و هیچ کمبودی در این عرصه وجود ندارد.

منبع: ايسنا

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

آخرین اخبار