کد خبر: 240

معاون بهره‌برداری شرکت آب و نیرو:

رشد ۸۰ درصدی تولید برق در نیروگاه‌های برق‌آبی/ سهم ۱۱ درصدی برق آبی‌ها در گذر از اوج بار

تولید نیروگاه‌های برق‌آبی شرکت آب و نیرو در نیمه نخست امسال نسبت به سال گذشته افزایش ۸۰ درصدی داشته است که این میزان رشد تولید، معادل مصرف برق یک سال دو استان شمالی کشور (گیلان و مازندران) است.

«وحید ایزدی »معاون بهره‌برداری شرکت آب و نیرو با بیان این مطلب افزود: با انجام به موقع و کامل تعمیرات واحدهای نیروگاهی، از ابتدای امسال مخازن سدهای در حال بهره‌برداری شرکت به گونه‌ای مدیریت شد تا نیروگاه‌ها حداکثر توان قابلیت تولید را برای اوج بار تابستان داشته باشند.

وی اضافه‌کرد: نیروگاه‌های برق‌آبی سهم ۱۱ درصدی در تولید انرژی پیک تابستان داشته‌اند.

ایزدی گفت: تولید نیروگاه‌های شرکت آب و نیرو در نیمه نخست امسال به میزان چهار هزار و ۷۵۰ گیگاوات ساعت بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۸۰ درصدی داشته و سه درصد نیز بیشتر از کل تولید سال گذشته بوده است.

وی ادامه‌داد: در این میان می‌توان به افزایش بیش از ۲ برابری تولید انرژی در نیروگاه‌های گتوند و داریان و افزایش ۵۰ درصدی در نیروگاه کارون۴ اشاره کرد. همچنین نیروگاه سیمره که در سال گذشته به دلیل خشکسالی تولید نداشته در این مدت به میزان ۹۰ گیگاوات ساعت تولید انرژی داشته است.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و نیرو در پایان تأکید کرد: پس از گذر موفق از پیک تابستان امسال و عملکرد بسیار خوب نیروگاه‌های برق‌آبی، از ابتدای مهرماه برنامه‌ریزی تعمیرات سالیانه واحدهای نیروگاهی شرکت آغاز شده و با تلاش همه افراد در بخش‌های کارفرما، پیمانکاران و مشاورین و تأمین منابع مالی مورد نیاز، برنامه تعمیرات واحدها با موفقیت به پایان خواهد رسید تا همچون گذشته نیروگاه‌های برق‌آبی نقش خود را در تأمین نیاز پیک زمستان و تابستان نشان دهند.

منبع: ایرنا

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

آخرین اخبار