کد خبر: 1718

طلا باز هم اوج گرفت/ رکورد جدید قیمت طلا چه عددی است؟

بررسی روند بازار جهانی طلا، از اوج گرفتن دوباره قیمت طلا حکایت دارد.

قیمت اونس طلا در بازار جهانی 17 دلار گران شد و به 2 هزار و 147 دلار رسید. این یعنی در معاملات روز گذشته طلا در بازار جهانی رشدی در حدود 0.8 درصدی داشته است.

افزایش قیمت طلا در بازار جهانی در حالی است که بررسی‌ها نشان می‌دهد که در طول یک هفته گذشته اونس طلا جهش 113 دلاری (5.5 درصدی) داشته است. این تغییر قیمت در طول یک ماه گذشته 111 دلار (5.4) بوده است.

روند قیمت طلا در بازار جهانی در طول یک ماه گذشته

6001470

 

براساس گزارش رویترز، ارت مالک، سرپرست بخش استراتژی کالا در تی‌دی‌سکوریتیز عقیده دارد دلیل اصلی افزایش قیمت طلا بالا رفتن احتمال کاهش نرخ بهره در کوتاه‌مدت است. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به بیش از 2300 دلار برسد.

از طلا همواره به عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان بی‌ثباتی‌های سیاسی و مالی یاد می‌شود. قیمت این فلز گرانبها بیش از 300 دلار از زمان آغاز جنگ رژیم صهیونیستی و حماس افزایش یافته است.

تحلیلگران عقیده دارند با توجه به اظهارات مقامات فدرال رزرو در مورد ادامه سیاست‌های سختگیرانه پولی، قیمت طلا ممکن است کمی کاهش یابد، اما با آغاز کاهش نرخ بهره افزایش خواهد یافت. سرمایه‌گذاران حالا منتظر اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هستند تا مسیر کاهش نرخ بهره مشخص شود.

تاجران 70 درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو نرخ بهره را از ماه ژوئن پایین بیاورد. پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

آخرین اخبار