کد خبر: 552

پیش بینی بورس یکشنبه 14 آبان 1402 / رشد بازار پایدار است؟

بورس تهران، هفته سوم آبان‌ماه را با رشد شاخص‌ها و ورود پول آغاز کرد. این در حالی بود که بازار سهام، هفته گذشته را نزولی سپری کرده و شاهد فرار 2600 میلیارد تومانی حقیقی‌ها بود. اکنون این سوال مطرح است که آیا بازار سهام رشدی پایدار را تجربه می‌کند یا رشد روز شنبه، تنها موجی صعودی بوده است.

معاملات بورس تهران در نخستین روز هفته به نحوی رقم خورد که شاخص کل در خلاف جهت هفته گذشته رفتار کرد و تا حد زیادی بر ارتفاع خود افزود. به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با رشد خوب 28 هزار و 688 واحد (معادل 1.46 درصد) روبه‌رو شد. بر این اساس شاخص کل در پایان معاملات روز شنبه به سطح یک میلیون و 999 هزار واحد رسید.

در نخستین روز هفته همچنین شاخص هم‌وزن با فرمان شاخص کل حرکت کرد و رشد قابل توجهی را پشت سر گذاشت. به این ترتیب میانگین هم‌وزن بازار در پایان معاملات روز شنبه، 12 هزار و 753 واحد (معادل 1.93 درصد) افزایش ارتفاع داد و به سطح 673 هزار و چهار واحدی رسید.

مسیر معاملات خرد بازار سهام

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات روز شنبه را هفت میلیارد و 200 میلیون برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را چهار هزار و 268 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

در همین حال، بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در روز شنبه حکایت از ورود سرمایه حقیقی‌ها به بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات نخستین روز هفته، خبر از ورود 196 میلیارد تومانی پول به سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی می‌دهد.

پیش بینی بورس یکشنبه

معاملات روز شنبه نشان داد بازار سیگنال مثبتی را از فضای بین‌المللی دریافت کرده و ریسک جنگ را پشت سر گذاشته است. با توجه به ورود پول حقیقی در معاملات نخستین روز هفته، شاید بتوان امیدوار بود که این فرصت، به‌عنوان فرصت خرید مناسب شناسایی و موجب بازگشت سرمایه‌گذاران به بازار سهام شود. اهالی بازار سرمایه امیدوارند در شرایط فعلی که بازار سهام رو به سوی صعود و تعادل گذاشته و ریسک جنگ را از سر گذراند، دولت هم ریسک تازه‌ای از آستین بیرون نیاورد!

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

آخرین اخبار