کد خبر: 562

سکه گوش به فرمان دلار

در معاملات پشت‌خطی شنبه شب هم کمتر کسی حاضر بود ریسک خرید سکه امامی را به جان بخرد و فلز زرد رنگ داخلی در مقایسه با عصر شنبه تقریبا رنج بود.

 سکه‌بازان در معاملات پشت خطی دیشب توان کافی برای خرید و فروش  سکه امامی  نداشتند؛ بنابراین  قیمت سکه  در همان محدوده عصر یکشنبه قرار گرفت.

و  سکه امامی  دیشب در نیمه کانال ۲۸ میلیون تومان معامله شد.

معامله‌گران می‌گفتند دلیل اصلی کاهش تقاضا در  بازار سکه  ناشی از نوسانات کاهشی  قیمت دلار  بوده است. به عقیده آنها افت  قیمت دلار  باعث شده که سطح احتیاط در بین معامله‌گران بیشتر شود و برخی از سکه‌بازان خانه‌نشین شوند.

برخی عقیده دارند که دلار لیدر  بازار سکه  شده و سکه‌بازان خط‌دهی می‌کند. به باور فعالان بازار اگر دلار مرز حمایتی ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان را از دست بدهد، این امر ممکن است زمینه‌ساز شکست دومین مرز حمایتی سکه در کانال ۲۸ میلیون تومان یعنی محدوده ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شود و در نتیجه سکه به قیمت سمت کف حمایتی کانال ۲۸ میلیون تومان برگردد.

با این حال دسته‌ای دیگر می‌گفتند که ورود دلار به پله‌های بالاتر کانال ۵۰ هزار تومان ممکن است از فشار دلار بر روی سر  قیمت سکه  کم کند.

برخی از بازیگران ارزی دیشب مدعی بودند ‌که دلار در بازار شبانه نزدیک مرز ۵۰ هزار تومان به فروش رسیده بود.

ارزش ذاتی سکه در شرایط فعلی۲۲ میلیون و ۶۴۴ هزار تومان است. این عدد نشان‌دهنده کاهش ۱۰۰ هزار تومانی  حباب سکه  نسبت به دیروز است که از کانال ۶ میلیون تومان به مرز ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان برگشته است.

کاهش  حباب سکه  از نظر سکه‌بازان به این معنی است که هیجانات صعودی در بازار سکه تا حدودی افت کرده است.

حباب سکه 19 تیر1402

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

آخرین اخبار