کد خبر: 408

همدان قطب سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی غرب کشور

دیرکل صنعت، معدن و تجارت همدان با اشاره به راه‌اندازی مرکز آموزشی سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی گفت: با این مرکز و ایجاد بازارچه، همدان قطب سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در غرب کشور می‌شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت همدان با اشاره به راه‌اندازی مرکز آموزشی سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی گفت: با این مرکز و ایجاد بازارچه، همدان قطب سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در غرب کشور می‌شود.

احمد شانیان با اشاره به راه‌اندازی مرکز آموزشی در حوزه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی اظهار کرد: این مرکز در فاز اول سنگ‌تراشی، در فاز دوم بهسازی و در فاز سوم آزمایشگاه با سرمایه‌گذاری بخش دولتی در دست اجراست.
وی با اشاره به اینکه این مرکز اشتغال‌آفرینی خیلی خوبی برای استان به همراه دارد افزود: رونق این مرکز از خام‌فروشی سنگ‌های قیمتی جلوگیری می‌کند.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت همدان خاطرنشان کرد: بحث آموزش و حمایت در این حوزه سرلوحه اقدامات است اما مهمترین مسئله در این بخش ایجاد بازار است که مقرر شده شهرداری، میراث فرهنگی و شرکت شهرک‌های صنعتی نسبت به ایجاد بازارچه پیشنهاداتی ارائه کنند.
وی با تاکید بر اینکه با طی این فرآیند و ایجاد بازارچه، همدان به عنوان قطب سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی حداقل در غرب کشور جایگاه خود را پیدا خواهد کرد ادامه داد: ایجاد بازارچه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی، ترددهای گردشگران حتی تردد زوار اربعین از همدان باعث شناساندن این ظرفیت می‌شود.
شانیان بیان کرد: بازارچه سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی برای گردشگران عراقی می‌تواند به عنوان یک جاذبه باشد به ویژه که همدان در شاهراه اصلی تردد قرار دارد از همین رو این مهم در سطح وسیع شدنی است.
وی با بیان اینکه تا پایان امسال مرکز آموزش به اتمام خواهد رسید و چنانچه بازارچه نیز در دست اجرا قرار گیرد یکی از ظرفیت‌های استان بروز و ظهور خواهد کرد گفت: این پروژه علاوه بر اشتغالزایی ارزآوری نیز به همراه دارد.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت همدان یادآور شد: سالیان سال این مهم مغفول مانده بود که با یاری خدا بخش دولتی ورود کرد و  رونق این ظرفیت بی بدیل را در دستور کار قرار داد.

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

آخرین اخبار