کد خبر: 672

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران:

جابجایی مسکن ملی از اسلامشهر به رباط کریم منتفی شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از اختیاری‌شدن جابه‌جایی متقاضیان نهضت ملی مسکن اسلام‌شهر به رباط‌کریم و حل مشکل تأمین زمین مورد نیاز خبر داد.

طی روز‌های اخیر اداره‌کل راه و شهرسازی استان تهران با ارسال پیامکی به‌شرح زیر از عدم تأمین زمین مناسب نهضت ملی مسکن در اسلام‌شهر و انتقال متقاضیان این طرح به رباط‌کریم خبر داده بود؛

«متقاضی محترم طرح نهضت ملی مسکن، با عنایت به عدم تأمین اراضی مناسب در شهرستان اسلام‌شهر و با توجه به وجود ظرفیت خالی در شهرستان مجاور به شهرستان رباط‌کریم انتقال داده می‌شوید.

متقضی است در صورت عدم تمایل به ساماندهی در شهرستان مذکور جهت انصراف حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ به اداره راه و شهرسازی اسلام‌شهر واقع در شهرک قائمیه مراجعه کنید، اداره کل راه و شهرسازی استان تهران»

اداره‌کل راه و شهرسازی تهران در خصوص ارسال پیامک جابه‌جایی متقاضیان نهضت ملی مسکن اسلام‌شهر به رباط‌کریم اعلام کرد: ۵۵۰۰ نفر از متقاضیان نهضت ملی مسکن در جنوب غرب تهران یعنی اسلام‌شهر و رباط‌کریم تأییدیه نهایی شده‌اند.

بر این اساس در اسلام‌شهر در پروژه شهید همت پلاک عدل‌آباد ساخت ۲۶۸۰ واحد، در پروژه شهید سلیمانی پلاک واوان ۸۰۰ واحد و در پروژه شهید کلانتری پلاک ملک‌آباد ۷۷۰ واحد آغاز شده است.

از ۵۵۰۰ متقاضی واجد شرایط ساخت ۴۲۵۰ واحد آغاز شده است. مابقی واحد‌ها یعنی ۱۲۵۰ واحد در بازارک رباط‌کریم جانمایی شده است.

روشن مدیر روابط عمومی راه و شهرسازی استان تهران نیز در این باره با بیان این‌که ظرفیت سایت بازارک رباط‌کریم ۵۳۸۰ واحد است، گفت: این سایت حدود ۱۲ کیلومتر با اسلام‌شهر فاصله دارد.

وی یادآور شد: از طریق پیامک به متقاضیان اطلاع داده‌ایم که در کدام پروژه قرار دارند و ارسال پیامک نیز با همین هدف انجام شده است.

این در حالی است که به‌فاصله ۲ روز پس از اطلاع‌رسانی تسنیم، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از منتفی شدن جابه‌جایی متقاضیان نهضت ملی مسکن از اسلام‌شهر به رباط‌کریم خبر داد.

حسین جنتی، اظهار کرد: الزام جابه‌جایی تعدادی از متقاضیان نهضت ملی مسکن که از طریق پیامک به آن‌ها اطلاع‌رسانی شده بود، منتفی است.

وی توضیح داد: با بررسی‌های صورت‌گرفته و پیگیری اداره راه و شهرسازی استان تهران، در حال تأمین زمین موردنیاز برای ساخت واحد‌های نهضت ملی مسکن این متقاضیان هستیم.

وی تصریح کرد: البته متقاضیان این اختیار را دارند که تأمین زمین آن‌ها از اسلام‌شهر به رباط‌کریم منتقل شود.

وی تأکید کرد: این کار اختیاری است و هیچ الزامی در رابطه با آن وجود ندارد.

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

آخرین اخبار