کد خبر: 602

۸۳ درصد از افراد نمی توانند به کوتاه ترین تست هوش دنیا پاسخ دهند

اگر تا به حال خواسته‌اید که هوش خود را آزمایش کنید، اما حوصله انجام تست‌های طولانی هوش را ندارید، در ادامه راه مناسبی را برای شما آورده‌ایم.

اگر تا به حال خواسته‌اید که هوش خود را آزمایش کنید، اما حوصله انجام تست‌های طولانی هوش را ندارید، در ادامه راه مناسبی را برای شما آورده‌ایم. کوتاه‌ترین تست هوش دنیا، فقط از ۳ سؤال ریاضی تشکیل شده و حل آن نباید خیلی طول بکشد.

این تست، در اصل بخشی از یک مقاله تحقیقاتی بوده که در سال ۲۰۰۵ توسط شین فردریک، استاد دانشگاه MIT در آمریکا منتشر شده است. پروفسور فردریک، به عنوان بخشی از تحقیقات خود، این تست را به ۳ هزار نفر شرکت‌کننده داده و حتی کسانی که در دانشگاه‌های برتر آمریکا مانند هاروارد تحصیل می‌کردند، در این پژوهش حضور داشته‌اند. از میان تمام افراد شرکت‌کننده، تنها ۱۷ درصد موفق به کسب نمره ۳ از ۳ در این آزمون شدند.

پروفسور فردریک در مورد این تست گفته که هر ۳ سؤال «آسان» هستند؛ به این معنا که راه حل آن‌ها به راحتی قابل درک است. با این حال، برای رسیدن به پاسخ صحیح باید در تله پاسخ‌های اشتباه نیفتید. در ادامه، نگاهی به سؤالات کوتاه‌ترین تست هوش جهان می‌اندازیم.

۱- یک چوب بیسبال و یک توپ در مجموع ۱.۱۰ دلار قیمت دارند. قیمت چوب بیسبال ۱ دلار بیشتر از قیمت توپ است. قیمت توپ چقدر است؟

۲- ساخت ۵ وسیله توسط ۵ ماشین، ۵ دقیقه طول می‌کشد. چقدر طول می‌کشد تا ۱۰۰ ماشین، ۱۰۰ وسیله را بسازند؟

۳- در یک دریاچه، نیلوفر آبی وجود دارد که هر روز اندازه‌اش دو برابر روز قبل می‌شود. اگر ۴۸ روز طول بکشد تا نیلوفر آبی تمام دریاچه را بپوشاند، چقدر طول می‌کشد تا نیمی از دریاچه را بپوشاند؟

پاسخ‌های صحیح:

۱-  ۵ سنت

فرض می‌کنیم که قیمت توپ X است. چوب بیسبال ۱ دلار گران‌تر است؛ بنابراین قیمت آن X + 1 است. در نتیجه:

قیمت توپ + قیمت چوب بیسبال = X + (X + 1) = 1.1

۲X + 1 = 1.1

۲X = 0.1

X = 0.05

۲-  ۵ دقیقه

اگر ساخت ۵ وسیله توسط ۵ ماشین، ۵ دقیقه طول بکشد، پس ساخت ۱ ویجت توسط ۱ ماشین، ۵ دقیقه طول می‌کشد (هر ماشین در ۵ دقیقه یک وسیله می‌سازد). اگر ۱۰۰ ماشین با هم کار کنند، هر کدام می‌توانند در ۵ دقیقه یک وسیله بسازند. بنابراین ۱۰۰ وسیله در ۵ دقیقه ساخته خواهند شد.

۳-  ۴۷ روز

هر روز، اندازه نیلوفر آبی دو برابر می‌شود. بنابراین، اگر یک روز به عقب برویم، اندازه نیلوفر آبی نصف می‌شود. در نتیجه، نیلوفر آبی در روز ۴۷ (یکی مانده به آخرین روز) نیمی از دریاچه را پوشانده است.

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

آخرین اخبار