کد خبر: 2205

نکات مهم و طلایی خرید نهال میوه از نهالستان

گر شما نیز علاقه‌مند به باغداری هستید باید این نکته را در نظر بگیرید که مهمترین فاکتور برای داشتن یک باغ شاداب و پرثمر، تهیه نهال مرغوب است. خرید نهال اصول خاصی دارد که باید قبل هر اقدامی به آن‌ها توجه کنید. شما باید بر اساس شرایط اقلیمی و ویژگی‌های آب و هوایی منطقه خود، نهال‌های سازگار را خرید کنید یا زمین زیر کشت را برای کاشت نهال بررسی کنید. اگر می‌خواهید از باغداری سود خوبی کسب کنید، حتما باید نهال مرغوب و باکیفیت را انتخاب نمایید. مرغوب نبودن نهال‌ها موجب می‌شود تمام تلاش شما به هدر رود.

نهال‌های ضعیف بعد از کاشت رشد مناسبی ندارند و پس از چند سال باغدار را وادار می‌کند که مجدد اقدام به کاشت نهال کنند و سرمایه خود را از دست بدهد. پس خرید نهال مرغوب اهمیت بالایی دارد. در این مقاله قصد داریم نکات مهم و طلایی خرید نهال میوه از نهالستان را ذکر کنیم. شما می‌توانید برای خرید نهال‌های مرغوب به سایت نهالستان تک فیدان مراجعه کنید و از راهنمایی مشاوران این مجموعه بهره ببرید.

نکات مهم در خرید نهال

برای اینکه در خرید نهال باکیفیت موفق باشید، رعایت یک‌سری نکات اهمیت بالایی دارد. اگر تمام اصول باغبانی را به‌صورت صحیح انجام دهید و از روش‌های نوین باغداری استفاده کنید و نهال‌های سالم از واریته‌های شناسنامه‌دار و اصلاح شده انتخاب شوند، قطعا محصول دهی نهال‌ها به صورت ایده‌آل انجام خواهد شد. در ادامه به نکات مهم قبل از خرید نهال اشاره میکنیم.

1- خرید نهال از نهالستان معتبر

یک نکته مهم برای خرید نهال، مراجعه به یک نهالستان معتبر و قابل اعتماد است تا با اطمینان خاطر از کیفیت نهال‌ها، خرید خود را انجام دهید. تک فیدان با سال‌ها تجربه در پرورش نهال‌های مرغوب و اصلاح شده، از بهترین نهالستان‌های کشور محسوب می‌شود و مشاوره‌های ارزشمندی را به باغداران برای کاشت نهال می‌دهد. شما می‌توانید در سایت نهالستان تک فیدان انواع نهال‌های عرضه شده این مجموعه را مشاهده کنید و درختچه مورد نظر خود را به هر تعدادی که مد نظرتان است سفارش دهید.

2- توجه به ریشه نهال

در زمان خرید نهال به این نکته توجه کنید که ریشه آن دارای پیچ و تاب نباشد و عاری از پوسیدگی باشد. همچنین عدم سوختگی و سرمازدگی ریشه نهال را نیز به دقت مورد بررسی قرار دهید.

3- سالم بودن پوست نهال

دقت کنید که پوست نهال صدمه دیده نباشد و از سالم بودن اطمینان حاصل کنید. ضمن اینکه توجه به آلوده نبودن نهال به بیماری نیز از ضروریات این خرید محسوب می‌شود.

4- پر ریشه بودن نهال

سعی کنید نهالی را انتخاب کنید که پر ریشه باشد. از چندین شاخه، قامت صاف و کشیده بهره ببرد تا به سرعت بار بدهد.

5- انتخاب صحیح نهال‌های پیوندی

نهال‌های پیوندی حتما باید پایه و پیوندک داشته باشند و ساقه آن‌ها عمودی باشد.

6- سن نهال

در خرید نهال دقت کنید که حداقل یک سال از زمان پیوند و دو سال از زمان کاشت بذر آن در خزانه گذشته باشد. نهال‌های جوان و یا مسن، برای باغداری مناسب نخواهند بود.

7-توجه به جوانه‌ها

دقت کنید جوانه‌هایی که روی نهال هستند سالم و قوی باشند، مخصوصا آن‌هایی که در دو سوم انتهایی نهال راز دارند.

8- خرید نهال از نهالستان معتبر

یکی از نکات طلایی در خرید نهال، انتخاب یک نهالستان معتبر و باسابقه درخشان است. این انتخاب از اهمیت بالایی برخوردار بوده چرا که موجب می‌شود وقت و هزینه شما تلف نشود و در نهایت محصولات سالم و پرفروشی را تولید کنید. پس نهال خود را از یک نهالستان مطمئن و قابل اعتماد خریداری کنید. در این زمینه حتما مجوز و سابقه نهالستان را مورد بررسی قرار دهید و از نظرات خریداران قبلی مطلع شوید و میزان رضایتشان را از خرید نهال نهالستان مربوطه بسنجید.

9- شناخت آفات درخت میوه

دریافت اطلاعات کامل در زمینه آفات درختان میوه، یکی دیگر از نکات مهم قبل از خرید نهال محسوب می‌شود. برای شناخت این آفات، از مشاوره کارشناسان نهالستان استفاده کنید و به آن‌ها اعتماد داشته باسید، چرا که این افراد تجربه و دانش بالا در زمینه پرورش و کاشت نهال دارند و آموزش دیده رشته کشاورزی و باغداری هستند. این کارشناسان می‌توانند شما را برای پیشگیری از بیماری و آفت گرفتن درختان، راهنمایی کنند.

نهالستان تک فیدان با رعایت تمام اصول نهال‌داری و استانداردهای لازم در تولید نهال‌های مرغوب و باکیفیت، سعی کرده است بهترین نهال‌ها را به باغداران ارائه دهد.

اهمیت رعایت نکات طلایی قبل از خرید

معمولا راهنمای خرید نهال میوه به باغداران این کمک را می‌کند تا با شناخت صحیح از یک نهال سالم اقدام نمایند و از شرایط کاشت و رسیدگی به آن را آگاهی پیدا کنند. بعنوان مثال قبل از اینکه شما باغ میوه خود را احداث کنید ابتدا پرس و جو می‌کنید که چه نوع نهالی در اقلیم و آب و هوای باغ شما رشد خوبی دارد و میوه‌ها سالم و باکیفیت باشند.

در سایت نهالستان تک فیدان تمام نهال‌ها با مشخصات کامل و نوع نیازهایشان معرفی شده‌اند و شما به‌سهولت می‌توانید اقدام به انتخاب یک نهال سازگار با شرایط آب‌وهوایی منطقه خود انتخاب کنید و ثمره آن سود خوبی کسب نمایید.

خرید نهال شناسنامه دار

شاید برای شما هم این سوال مطرح شده که آیا خرید نهال شناسنامه‌دار ضرورت دارد؟ نهال‌های شناسنامه‌دار را نهالستان‌های دارای مجوز از سازمان جهاد کشاورزی برای برچسب زدن روی نهال هستند. البته این موضوع ثابت نمی‌کند که نهال مورد نظر از کیفیت خوبی برخوردار باشد. در مقابل می‌توان شاهد نهال‌هایی بود که بدون شناسنامه هستند و از کیفیت و مرغوبیت بی‌نظیری بهره‌مند هستند.

 تنها راه خرید نهال مرغوب، مراجعه به نهالستان‌های معتبر نظیر نهالستان تک فیدان است که محصولاتی با بالاترین مرغوبیت و سلامت را به باغدارن ارائه می‌دهد.

مجوز تولید - تصویر 2

نکات مهم در کاشت نهال

علاوه بر نکاتی که باید برای خرید نهال در نظر بگیرید، در مورد کاشت آن نیز رعایت چند نکته مهم ضروری خواهد بود. این نکات عبارتند از:

1- زمان کاشت نهال

یکی از نکات مهم در کاشت نهال، زمان کاشت آن است. اکثر افراد تصور می‌کنند که کاشت نهال در فصول گرم نظیر بهار و تابستان بهتر است. این تفکر کاملا اشتباه بوده و هرگز به گرفتن نهال در این زمان امیدوار نباشید. بهترین رمان برای کاشت نهال‌ها،آذرماه ؛اوایل بهار و اواخر زمستان است که یخبندان به پایان می‌رسد. .

2- انتخاب مکان و خاک مناسب

پس از انتخاب نهال بر اساس آب‌وهوای محل زندگی خود، باید مکان مناسبی را برای کاشت آن در نظر بگیرید. مخلوطی از خاک زراعی مرغوب به همراه کود حیوانی و ماسه به ارتفاع 0.5 متر، بهترین مکان و محیط برای کاشت نهال خواهد بود.

3- فاصله نهال‌ها

در کاشت نهال حتما به این نکته توجه کنید که در فاصله بین آن‌ها حد استاندارد را رعایت کنید تا شرایط لازم برای تغذیه و نورگیری آن‌ها فراهم شود و همچنین مانع رشد هم نشوند.

خرید نهال میوه

خرید نهال میوه یک اقدام بسیار حساس و پیچیده است که اگر در انتخاب خود دقت و حساسیت بالا به خرج ندهید، ممکن است تمام هزینه‌هایی که برای کاشت آن‌ها کرده‌اید و زمانی که برای باغداری خود صرف نموده‌اید به هدر رود. در این مقاله به نکاتی که شما را در انتخاب یک نهال باکیفیت کمک می‌کند، اشاره کردیم.

1- روش ارسال و جابجایی و ضمانت سالم رسیدن نهال

2- اقدامات بعد از تحویل برای صدمه ندیدن ریسه

3- درخواست مشاهده گواهینامه و مجوز رسمی

4- مدت زمانی که به شما مشاوره می‌دهند.

5- آیا نهال تضمین شده و باکیفیت است؟

اگر قصد خرید نهال میوه خوب و خوش باری را دارید، می‌توانید در سایت نهالستان تک فیدان به این هدف خود دست یابید. تنها کافیست به سایت این مجموعه مراجعه کنید و با انتخاب نهال مورد نظر و تعداد آن یک خرید مناسب و به‌صرفه را تجربه نمایید.

قیمت نهال میوه

در تعیین قیمت نهال میوه معمولا فاکتورهای مختلفی در نظر گرفته می‌شود که همین موضوع باعث شده نهال‌ها از قیمت‌های متفاوتی برخوردار باشند. به عنوان مثال نوع نهال میوه، سن، کیفیت، شناسنامه‌دار بودن یا نبودن و مواردی از این قبیل برای تعیین قیمت نهال در ظر گرفته می‌شوند.

نهال شناسه دار - تصویر 3

نهالستان تک فیدان با عرضه نهال‌های اصلاح شده و باکیفیت به قیمت مناسب، سعی دارد از نظر کاهش هزینه‌های مربوط به خرید نهال، باغداران را حمایت کند و خریدی مقرون‌به‌صرفه را برای این افراد رقم بزند. با برقراری ارتباط با کارشناسان این نهالستان می‌توانید قیمت روز انواع نهال میوه و درخت‌های تزئینی را دریافت کنید و از یک خرید به‌صرفه بهره‌مند شوید.

جمع بندی

همانطور که ذکر شد، یکی از مهمترین نکات در زمان خرید نهال، مراجعه به نهالستان‌های معتبر و قابل اطمینان است. تک فیدان یکی از بهترین و معتبرترین نهالستان‌های فعال در کشور است که با بهره‌مندی از یک تیم متخصص و باتجربه و همچنین استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا، اقدام به تولید نهال‌های مرغوب و باکیفیت کرده که از باروری بالایی برخوردار هستند.

در این مجموعه، انواع نهال میوه تازه‌خوری و خشکباری، نهال‌ میوه‌های دانه دار، درختچه‌های تزئینی، نهال انواع انگور، و نهال گردو پرورش داده می‌شود. تمام نهال‌های این نهالستان از بهترین ارقام بوده و با اطمینان کامل از باروری بالای آن‌ها در اختیار مشتری قرار می‌گیرند.

 

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

آخرین اخبار