کد خبر: 1186

اپل به‌جرم دزدی اختراع محکوم شد

اپل بازنده دادگاه تجدیدنظر آمریکا مربوط به شکایت شرکت ماسیمو درباره حق امتیاز حسگر اکسی‌متر شد که در اپل‌واچ به‌کار می‌رود.

دادگاه تجدیدنظر آمریکا ۲ رأی پیشین دادگاهی درباره شکایت شرکت ماسیمو از اپل درباره مالکیت معنوی حسگر‌های اکسیژن خون در مدل‌های جدیدتر اپل‌واچ را تأیید و از شاکی حمایت کرد.

رأی دادگاه تجدیدنظر مربوط به یافته‌های دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری آمریکا است و در حالی ارائه می‌شود که اپل به‌طور جداگانه سعی دارد ممنوعیت واردات اپل‌واچ به آمریکا توسط کمیسیون بین‌المللی تجارت را لغو کند.

بر اساس گزارش رویترز، در ۲۶ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی، کمیسیون تجارت بین‌المللی آمریکا (ITC) اعلام کرد اپل دو حق امتیاز اختراع شرکت ماسیمو و Cercacor Laboratories را نقض کرده است.

پس از یک بررسی ۶۰ روزه، تصمیم ITC برای ممنوعیت فروش ساعت‌های هوشمند اپل که فناوری‌های سنجش اکسیژن خون (متعلق به شرکت ماسیمو) در آن‌ها به‌کار رفته بود، نهایی شد، اما شرکت پیش از آن ساعت‌های هوشمند حامل فناوری مذکور را از فروشگاه‌های فیزیکی حذف و فروش آنلاین آن‌ها را متوقف کرده بود.

این شرکت قبل از تعطیلات کریسمس فروش ساعت‌های خود را متوقف کرد و در یک درخواست که ۲۷ دسامبر ثبت شده است، اعلام کرد اگر دستورات پیشین دادگاه به‌مدت دو هفته پابرجا بماند با خسارت‌های غیرقابل جبرانی روبه‌رو می‌شود که در نهایت دادگاه تجدیدنظر آمریکا ممنوعیت واردات کمیسیون دولتی برای واردات اپل‌واچ را به‌طور موقت لغو کرد و این شرکت می‌تواند فروش ساعت‌های هوشمند پرچمدار خود را از سر گیرد.

پیش از این دادگاه تجدیدنظر در رأی خود اعلام کرده بود ممنوعیت واردات و فروش اپل متوقف می‌شود تا درخواست اپل برای توقف طولانی‌مدت رأی در طول فرآیند تجدیدنظر مورد بررسی قرار گیرد. دادگاه تا ۱۰ ژانویه به ITC فرصت داده بود به درخواست اپل پاسخ دهد.

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

آخرین اخبار