کد خبر: 469

گلکسی اس۲۴ به ماهواره متصل می‌شود

سامسونگ به‌تازگی اعلام کرده است که قابلیت‌های مبتنی‌بر ماهواره را به گلکسی S ۲۴ اضافه خواهد کرد. این اتفاق تقلید کره‌ای‌ها از اپل را نشان می‌دهد.

اپل سال گذشته با سری آیفون ۱۴ قابلیت پیام اضطراری (Emergency SOS) ازطریق ماهواره را معرفی کرد که به کاربران امکان می‌دهد تا در مکان‌هایی که اتصال سلولی یا Wi-Fi وجود ندارد، با خدمات اضطراری تماس بگیرند. از آن زمان به‌بعد، سایر سازندگان گوشی هوشمند با گوگل همکاری می‌کنند تا ویژگی مشابهی را به اندروید بیاورند.

 سایت ۹ to ۵ mac می‌نویسد که اوایل امسال، سامسونگ از برنامه‌های خود برای ایجاد اتصال ماهواره‌ای به تلفن‌های هوشمند خبر داده بود. با این‌حال، پارک یونگ (Park Yong)، مدیرعامل سامسونگ، ازطریق SamMobile هفته جاری تأیید کرد که شرکت در اوایل سال ۲۰۲۴، قابلیت اتصال ماهواره‌ای برای خدمات اضطراری را روی گوشی‌های پرچم‌دار خود ارائه خواهد کرد.

اگرچه جزئیات مبهم است، تعجبی ندارد که یونگ به گلکسی S ۲۴ اشاره می‌کند؛ زیرا سامسونگ معمولاً گوشی‌های هوشمند جدید پرچم‌دار خود را ژانویه یا فوریه هرسال معرفی می‌کند.

باوجوداین، استراتژی سامسونگ برای ارائه این ویژگی به کاربران هنوز مشخص نیست. به‌عنوان مثال، اپل قابلیت‌های ماهواره‌ای را به هر مدل آیفون ۱۴ و آیفون ۱۵ اضافه کرده است. سامسونگ می‌تواند همین کار را برای تمام خانواده گلکسی S ۲۴ انجام دهد یا اتصال ماهواره‌ای را فقط برای گلکسی S ۲۴ اولترای گران‌قیمت نگه دارد.

در آیفون، قابلیت Emergency SOS ازطریق ماهواره از کاربر چند سؤال درباره وضعیت می‌کند و پاسخ‌ها را همراه با موقعیت جغرافیایی فعلی به مرکز ارتباطی می‌فرستد. سپس متخصصان به‌نمایندگی از کاربر با خدمات اضطراری تماس می‌گیرند.

اگرچه این ویژگی در گوشی‌های سامسونگ به همان روش کار خواهد کرد، غول فناوری کره‌ای در حال بررسی امکان ارسال و دریافت هر نوع پیامی ازطریق ماهواره است. این امر به کاربران اجازه می‌دهد تا درصورت برقرارنشدن اتصال سلولی پیام‌های متنی را نه‌فقط برای خدمات اضطراری، بلکه برای هرکسی ارسال کنند.

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

آخرین اخبار