کد خبر: 284

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران :

حقوق کارگران زیر خط فقر است/ افزایش دستمزد ربطی به تورم ندارد

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران گفت: درخواستی خطاب به رییس شورای عالی کار جهت همفکری در رابطه با بهتر شدن شرایط معیشتی فعلی کارگران ارسال کردیم اما با اینکه تاکیدی برای افزایش حقوق نداریم هنوز دعوت نامه ای برای برگزاری جلسه ارسال نشده است.

هادی ابوی اظهار کرد: در قانون گفته شده حقوق و دستمزدی که شورای عالی کار تعیین می‌کند سالیانه است، اما کشور در حال حاضر از نظر تورمی در وضعیت نامناسبی است و حقوق کارگران پاسخگوی هزینه های معیشتی نیست، لذا ما خواستار این هستیم که در هر زمان از سال منعی برای گفتگو در خصوص بهبود وضعیت کارگران وجود نداشته باشد.

وی افزود: درخواستی خطاب به رییس شورای عالی کار جهت همفکری در رابطه با بهتر شدن شرایط معیشتی فعلی کارگران ارسال کردیم اما با اینکه تاکیدی برای افزایش حقوق نداریم هنوز دعوت نامه ای برای برگزاری جلسه ارسال نشده است.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در ادامه گفت: اینکه می‌گویند افزایش دستمزد ها موجب افزایش تورم می‌شود، صحیح نیست و افزایش دستمزد ارتباطی با تورم ندارد چرا که حقوق فعلی زیر خط فقر است و حتی پاسخگو مخارج زندگی نیست در نتیجه فرد نمی‌تواند مخارج مازاد داشته باشد که باعث تشدید تورم شود.

پیش از این معاون وزیر کار گفته بود که افزایش دوباره دستمزد کارکران در سال جاری منتفی است! 

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

آخرین اخبار