کد خبر: 1559

بدشانس‌ترین سرمایه‌گذاران بازار ارز دیجیتال

ریپل، دوج‌کوین و پولکادات برخلاف اغلب رمزارز‌های سرشناس بازار ارز دیجیتال نسبت به ابتدای سال نو میلادی یعنی تقریبا ۴۵ روز قبل بازدهی منفی از خودشان به جا گذاشتند.

بیت‌کوین در ادامه روند صعودی که از ابتدای سال نو میلادی آغاز کرده، بعد تقریبا ۸۰۰ روز فرصت عبور از مرز ۵۲ هزار دلار را پیدا کرد. بازدهی بیت‌کوین در ۴۵ روز گذشته به بیش از ۲۰ درصد رسیده و آن‌هایی که در کیف پولشان اتریوم داشتند تقریبا به همیچین سودی دست پیدا کردند.

افزایش قیمت بیت‌کوین همانطور که انتظار می‌رفت، موتور اغلب رمزارز‌های کله‌گنده و سرشناس بازار را روشن کرده و به‌موازات رکوردشکنی‌های پی‌در‌پی بیت‌کوین، سرمایه‌گذاران چین‌لینک، ترون و بایننس می‌توانند از روند این روز‌ها راضی باشند. با این حال ریپل و دوج‌کوین و پولکادات که اتفاقا جزو رمز‌ارز‌های محبوب ایرانی‌ها به‌حساب می‌آیند، نسبت به روز اول سال نو میلادی بخشی از ارزش خودشان را از دست دادند و می‌توانیم سرمایه‌گذاران آن‌ها را بدشانس‌ترین سرمایه‌گذاران فعلی بازار بدانیم.

قیمت بیت‌کوین؛ ۵۱ هزار و ۶۰۰ دلار

قیمت بیت‌کوین امروز شنبه ۲۸ بهمن به ۵۱ هزار و ۶۰۰ دلار رسید تا به‌پول خودمان معادل دو میلیارد و ۸۹۵ میلیون ارزش داشته باشد.

قیمت بیت‌کوین درقیاس با روز جمعه حدود یک درصد تنزل داشته، اما وقتی به حدود ۴۵ روز قبل یعنی اولین روز سال نو میلادی که مصادف است با ۱۱ دی‌ماه برمی‌گردیم با بازدهی مثبت ۲۲ درصد روبرو می‌شویم.

بیت‌کوین آن زمان در محدوده ۴۲ هزار معامله می‌شد و در این مدت با لمس محدوده ۵۲ هزار و ۳۶۰ دلار تا بالاترین ارتفاع خود از دی‌ماه ۱۴۰۰ جلو رفته است.

افزایش قیمت بیت‌کوین به‌وضوح در آماروارقام بازار ارز دیجیتال تاثیرگذار بوده و همین الان ارزش کل بازار با عبور از مرز دو تریلیون دلار در بهترین وضعیت از فروردین ۱۴۰۱ قرار گرفته است. خود بیت‌کوین نیز درحال حاضر به بیش از یک تریلیون دلار از این رقم احاطه دارد و از این نظر با بالاترین سهم بیت‌کوین از بازار کریپتو نسبت به اردیبهشت پارسال سروکار داریم.

قیمت اتریوم؛ دو هزار و ۷۸۰ دلار

نمودار اتریوم بازدهی روزانه منفی دو درصد را نشان می‌دهد، اما درقیاس با ابتدای سال نو میلادی، ماجرای اتریوم شباهت زیادی به رهبر بازار دارد.

اتریوم که امروز دو هزار و ۷۸۰ دلار یعنی چیزی نزدیک ۱۵۵ میلیون تومان ارزش دارد، دیروز در محدوده دو هزار و ۸۵۰ دلار خریدوفروش می‌شد و اولین روز سال نو میلادی روی مرز دو هزار و ۳۰۰ دلار معامله می‌شد.

قیمت اتریوم به این ترتیب ظرف ۴۵ روز قبلی حو‌ل‌وحوش ۲۱ درصد بالا آمده و به‌همین خاطر رفتاری شبیه بیت‌کوین از خودش نشان داده است. قیمت اتریوم در این مدت یکبار تا دو هزار و ۸۵۰ دلار پیشروی داشته که قله سالانه جدید اتریوم به‌حساب می‌آید و آنطرف کف قیمت اتریوم دو هزار و ۲۰۰ دلار به‌ثبت رسیده است.

اتریوم از طرف دیگر با دراختیار داشتن ۱۷ درصد از سهم بازار ارز دیجیتال بعد بیت‌کوین در جایگاه دوم قرار دارد و در ۲۴ ساعت قبلی حجم معاملات آن فقط از بیت‌کوین و تتر کمتر بوده است.

 

قیمت انواع ارز دیجیتال

چین‌لینک و ترون از ابتدای سال نو میلادی عملکردی بهتر از بیت‌کوین و اتریوم داشتند و آنطرف باید سرمایه‌گذاران ریپل، دوج‌کوین، تونکوین، پولکادات و پالیگان که جزو ۱۵ رمزارز برتر دنیا به‌حساب می‌آیند، بدشانس بدانیم.

چین‌لینک که بهتر از همه رمزارز‌های معروف افت‌وخیز داشته، بازدهی ۳۰ درصدی درمقایسه با ابتدای سال به‌ثبت رسانده. قیمت چین‌لینک الان به حدود ۲۰ دلار رسیده درحالی که ۴۵ روز قبل این عدد تقریبا ۱۵ دلار بود.

ترون که با نماد TRX رتبه یازدهم را بین انواع و اقسام رمزارز‌ها مال خود کرده، در این مدت بازدهی ۲۷ درصد را به ثبت رسانده است. بایننس با بازدهی ۱۴ درصدی، سولانا با بازدهی هفت درصدی و آوالانچ با بازدهی دو درصدی حداقل به سرمایه‌گذاران خودش ضرر نزدند و اوضاع آن‌ها از امثال ریپل، دوج‌کوین، تون‌کوین، پولکادات و پالیگان بهتر بوده است.

تونکوین که با حربه نات‌کوین دوباره روی زبان‌ها افتاده، افت قیمت شش درصدی از خودش به‌جا گذاشته. دوج‌کوین به‌عنوان یکی از رمز‌ارز‌های محبوب ایرانی‌ها افت قیمت پنج درصدی را تجربه کرده است. ریپل وضعیت بدتری داشته و قیمت این یکی ۹ درصد درقیاس با روز اول سال نو میلادی آب رفته است. کاردانو، پالیگان و پواکادات هم بین یک تا شش درصد کمتر از روز اول سال نو میلادی ارزش دارند.

بازدهی انواع ارز دیجیتال سرشناس در ۴۵ روز گذشته

بهترین ارز دیجیتال

بازدهی 45 روزه

بدترین ارز دیجیتال

بازدهی 45 روزه

چین‌لینک

مثبت 30 درصد

ریپل

منفی 9 درصد

ترون

مثبت 27 درصد

تون‌کوین

منفی شش درصد

بیت‌کوین

مثبت 22 درصد

پولکادات

منفی شش درصد

اتریوم

مثبت 21 درصد

دوج‌کوین

منفی پنج درصد

بایننس‌کوین

مثبت 14 درصد

پالیگان

منفی سه درصد

سولانا

مثبت هفت درصد

کاردانو

منفی یک درصد

 
منبع: فرارو

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

آخرین اخبار