کد خبر: 437

بیت کوین در مسیر ۴۰ هزاری دلار است؟

بیت کوین ممکن است در هفته آینده با رقم ۴۰هزار دلار، ارزش جدیدی برای خود ثبت کند.

به نقل از کریپتوکارنسی، ارزش بیت‌کوین (BTC) بر اساس شکل‌گیری الگوی مثلثی در بازه زمانی روزانه، به سمت صعود پیش می‌رود. این الگو، زمانی ظاهر می‌شود که این دارایی دیجیتال، حرکتی عظیم به سمت بالا یا پایین و به دنبال آن تثبیتی کوتاه قبل از ادامه حرکت در همان جهت قبل از وقفه ثبت کند. اکنون ارزش بیت‌کوین یک مثلث متقارن و یک میله پرچم را تشکیل داده که با حرکت قوی اولیه قبل از تشکیل مثلث مشخص شده است.

قیمت بیت‌کوین پس از حرکت ۳۰ درصدی به سمت بالا که از اواسط اکتبر شروع شد، همچنان صعودی است، با این حال، با شروع سود از سطح ۳۵هزار و ۲۸۰ دلار عقب‌نشینی کرد. شاخص قدرت نسبی (RSI) بیت‌کوین در حال کاهش است و به کاهش شتاب اشاره دارد.

اندیکاتورهای کیجونسن و تنکانسن که به دلیل افزایش درک بصری از عملکرد قیمت شناخته شده هستند، این چشم‌انداز را تایید می‌کنند. آنها در ۳۱هزار و ۶۹۰ دلار و ۳۰هزار و ۹۰۹ دلار مسطح شدند و ضعف قیمت بیت‌کوین را نشان می‌دهند.

به این ترتیب، قابل قبول است که قیمت بیت‌کوین قبل از سرگیری رقابت بالا، عقب‌نشینی را ثبت کند. در چنین حالتی، هدف نزولی می‌تواند ۳۳هزار دلار، ۳۲هزار دلار یا سطح بحرانی ۳۱هزار و ۷۷۷ دلار باشد.

از سوی دیگر، اگر الگوی نمودار پرچم ادامه یابد، قیمت بیت‌کوین می‌تواند به سمت بالا حرکت کند و سطح ۳۵هزار دلار را شکسته و محدوده ۳۵هزار و ۲۸۰ دلار را پاک کند. در یک مورد بسیار صعودی، ارز دیجیتال پرچمدار می‌تواند به سطح ۴۰هزار دلار تله پورت کند و احتمالا سطح مقاومت ۴۰ هزار و۱۵۳ دلار را نشان دهد. چنین حرکتی یک صعود ۲۰ درصدی بالاتر از سطح فعلی را به همراه خواهد داشت.

با این وجود، با توجه به اینکه قیمت بیت‌کوین در کوتاه‌مدت سیگنال‌های متفاوتی را نشان می‌دهد، سرمایه‌گذاران همچنان امیدوار هستند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده (SEC) یک صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) را به‌زودی تایید کند. آنان همچنین منتظر هاوینگ بیت‌کوین در ۱۸۷ روز دیگر هستند و به سخنان جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در مورد سیاست پولی انقباضی و تاثیر آن بر ارزش دلار آمریکا امیدوارند و از آنجایی که بیت‌کوین با دلار آمریکا همبستگی منفی دارد، پس از آن شاهد سودهای آتی خواهد بود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۲۶ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل  ۰.۱۷درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۲.۹۷ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۰۵ درصد کاهش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۳۵.۳۱ میلیارد دلار است که ۲۳.۸۱ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۳.۴۶ میلیارد دلار است که ۹.۸۰ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال  بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۳۲.۰۱ میلیارد دلار است که ۹۰.۶۶ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۳۴ هزار و ۱۱۶.۷۵دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۵.۲۳ درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۷۸۹.۱۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۳۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۱.۷۶ درصد افزایش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۲۲۶.۹۴  دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۶۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۶.۸۳ درصد افزایش

۵-  ریپل

قیمت: ۰.۵۴۵۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۹۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۶.۱۲  درصد افزایش

۶- یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۳ درصد افزایش

۷-  سولانا

قیمت: ۰۳۲.۳۰دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۹۲درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۸.۶۶ درصد افزایش

۸-  کاردانو

قیمت: ۰.۲۹۵۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۴۰ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۷.۴۹  درصد افزایش

۹ - دوج کوین

قیمت: ۰.۰۶۸۸۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته ۲.۹۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۴.۵۹ درصد افزایش

۱۰ - پولکا دوت

قیمت: ۴.۱۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۰ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۱.۶۹ درصد افزایش

منبع: ايسنا

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

آخرین اخبار