کد خبر: 526

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور:

کاهش قیمت گوشت تا ماه رمضان ادامه دارد / واردات گوشت به تولید داخل ضربه می‌زند

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور گفت: برداشته شدن محدودیت‌ها، ایجاد رقابت بین واردکنندگان و خریداران در سامانه بازارگاه و همچنین کاهش جمعیت دامی و افزایش واردات باعث کاهش قیمت نهاده‌های دامی در سامانه‌ بازارگاه شده‌است.

افشین صدر دادرس افزود: به گفته مسئولین واردات تا آخر ماه رمضان ادامه خواهد داشت تا زمانی که قیمت‌ها به تعادل برسد، اما اگر همچنان بی‌توجهی به تولیدات داخلی ادامه پیدا کند واردات ادامه‌دار خواهد شد.

وی گفت: دولت می‌تواند با راهکارهایی از تولیدات داخلی حمایت کند از جمله قرار دادن گوشت داخلی جزو اقلام کالابرگ و عرضه مقدار بیشتر گوشت داخلی در فروشگاه های بزرگ.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور بیان داشت: دولت محدودیت‌های اعتباری دارد و اگر شرکت‌های بزرگ توزیع کننده طرف قرارداد با تولیدکنندگان قرار گیرند و دولت به عنوان ناظر نقش آفرینی کند همانند کاری که در خصوص واردات در حال انجام است، وضعیت بهتر می‌شود.

او تاکید کرد: واردات گوشت در حال ضربه زدن به تولیدات و زیر ساخت‌های داخلی است چرا که واردات باعث شده بازار داخلی محدود و تحت‌الشعاع قرار بگیرد و جمعیت زیادی از تولیدکنندگان در حال خارج شدن از این صنعت هستند.

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

آخرین اخبار