کد خبر: 1544

وجه مسدودی متقاضیان جدید خودروهای وارداتی آزاد شد؛ آزادسازی ۱۶ هزار میلیارد تومان

​به دنبال اجرای طرح فروش خودروهای وارداتی ویژه ثبت‌نامی‌های مرحله اول و البته متقاضیان جدید از محل خودروهای مازاد وارداتی، مشتریان از امروز می‌توانند وجه مسدود شده در حساب وکالتی خود را برداشت کنند.

سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی از ۱۶ بهمن ماه تا ساعت ۱۵ تا ساعت روز سه‌شنبه هفته گذشته (۲۴ بهمن ماه) برای متقاضیان خودروهای وارادتی که در نوبت اول ثبت‌نام در اسفند ماه سال گذشته با بلوکه کردن ۵۰۰ میلیون تومان در حساب وکالتی خود اقدام به ثبت‌نام کرده بودند اما تاکنون در هیچ‌ یک از مراحل عرضه این خودروها تخصیص خودرو نداشتند و همچنین متقاضیان جدید از محل مازادِ خودروهای وارد شده، امکان انتخاب یک خودرو از میان ۱۳ خودروی وارداتی عرضه شده در این دور از اجرای عرضه خودروهای وارداتی فراهم بود.

بر این اساس متقاضیان جدید بایستی ، تا ۴۸ ساعت قبل از اتمام مهلت ثبت‌نام خودروها، یکی از حساب‌های خود نزد شعب بانک‌های واجد شرایط اعلامی در سامانه را به نام خودرو وارداتی، وکالتی و مبلغ ۵٠٠ میلیون تومان را در این حساب مسدود کنند.

بدین ترتیب کلیه متقاضیان واجد شرایط در ماده ۴ دستورالعمل تنظیم بازار خودرو سواری (مصوبه جلسه ۵۴۳ شورای رقابت) می‌توانستند پس از تعریف حساب وکالتی و بلوکه کردن وجه ۵٠٠ میلیون تومانی در این حساب (ویژه متقاضیان جدید)  در این بازه تعیین شده اقدام به ثبت‌ یک اولویت از سبد محصولات اعلامی انتخاب کنند.

در این دور از فروش خودروهای وارداتی، ١٣ خودرو (از محل مازادِ خودروهای وارداتی) برای همه‌ متقاضیان عرضه شده بود که  ١٠ مدل دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی و سه خودرو دارای قیمت علی‌الحساب در مبادی ورودی هستند.

پول مشتریان آزاد و نتایج به‌زودی اعلام می‌شود

با پایان یافتن زمان ثبت‌نام از روز چهارشنبه (۲۵ بهمن ماه) کار پایش و بررسی اطلاعات ثبت‌نام‌کنندگان آغاز شده است؛ بر این اساس طبق اعلام مهدی تقدسی- مدیر سامانه یکپارچه خودروها- به ایسنا، امروز  (شنبه) جلسه‌ی آن با حضور رئیس سازمان توسعه تجارت برگزار خواهد شد و طی روزهای آینده، نتایج تخصیص مشتریان مشخص شد.

وی افزود: نامه‌ رفع مسدودی وجه متقاضیان جدید که برای ثبت‌نام این دوره، ۵۰۰ میلیون تومان را در حساب وکالتی خود مسدود کرده بودند، صادر شده و بر این اساس مشتریان از امروز (َ ۲۸ بهمن ماه) می‌توانند وجه مسدود شده‌ خود را برداشت کنند.

با یک تصمیم، امروز ۱۶ هزار میلیارد تومان پول‌های بلوکه شده آزاد شد

۳۳ هزار نفر پارسال نفری ۵۰۰ میلیون تومان پول دادند که خودرو وارداتی بگیرند و حالا بعد از یکسال به آنها اعلام شد بی‌خیال ⁧ خودرو ⁩ می‌‌توانید پول‌های خود را برداشت کنید. با همین یک تصمیم امروز ۱۶ هزار میلیارد تومان پول‌های بلوکه شده مردم در بانک‌ها آزاد شد.

photo_2024-02-17_12-24-56

منبع: ايسنا

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

آخرین اخبار