کد خبر: 2224

اومودا 7 و اکسلانتیکس ES؛ دو خودرو جدید چری در راه بازار

در توسعه اومودا 7 از بستر اومودا 5 استفاده شده و بروزرسانی هائی مورد توجه قرار گرفته که از جمله باید به حضور سیستم تعلیق هیدرولیک دوبل و سامانه پیشرفته ترمز سیمی اشاره کرد.

چری در نمایشگاه بین المللی پکن از دو خودرو جدید خود که ویژه صادرات هستند، رونمایی کرد. خودرو اول  اومودا 7  نام دارد و خودرو دوم  اکسید اکسلانتیکس ئی اس  است که در واقع همان نسخه صادراتی  اکسید استرا ئی اس  بازار چین است.

سابقه اولین استفاده از نام  اومودا  در خودروهای صادراتی چری به بازار روسیه مربوط می شود و اکنون اومودا 7 تلاش دارد تا مسیر  اومودا 5  را دنبال کند.  جائکو  نیز دیگر برند صادراتی چری است و به همین دلیل شباهت میان طراحی خارجی و داخلی برندها مشاهده می شود.

اومودا 7 در تریم های پلاگین هیبرید و آی سی ئی روانه بازار می شود اما نسخه تمام الکتریکی آن نیز در آینده وارد میدان خواهد شد.

اومودا 7

این شاسی بلند میان سایز از منظر ابعاد برابر با 4621 میلیمتر در طول، 1872 میلیمتر در عرض و 1673 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز 2700 میلیمتر است. رینگ های آلومینیومی در اندازه 20 اینچی زیر خودرو قرار گرفته اند.

در توسعه  اومودا 7  از بستر اومودا 5 استفاده شده و بروزرسانی هائی مورد توجه قرار گرفته که از جمله باید به حضور سیستم تعلیق هیدرولیک دوبل و سامانه پیشرفته ترمز سیمی اشاره کرد.

جلوپنجره بسته با طرح نقطه های ماتریکسی منظره جالبی را در پروفایل دماغه ایجاد کرده است.

فضای داخل کابین براساس محصولات خانواده فولوین چری شکل گرفته و اومودا 7 مجهز به یک نمایشگر مرکزی 15.6 اینچی است که قابلیت حرکت کشوئی به سمت سرنشین جلو را نیز دارد. مشابه این فناوری را در زیکر اکس دیده بودیم. همین ساختار کشوئی در تصاویر مربوط به  جائکو 7  نیز مشاهده می شود.

این نمایشگر 2.5k و میزان روشنائی 1000nit دارد. همچنین چری اشاره می کند که طراحی فرمان از جوی استیک پلی استیشن 5 الهام گرفته شده است. صندلی های خودرو نیز بی شباهت به مدل گیمینگ نیستند!

از ویژگی های دیگر کابین باید به سیستم صوتی سونی با 14 اسپیکر و سیستم خوشبوکننده هوشمند اشاره کنیم.

پیشرانه پلاگین هیبریدی افزاینده برد حرکتی اومودا 7 ترکیبی از انجین 1.5 لیتری توربو و یک موتور الکتریکی است. اطلاعات این قسمت هنوز کامل منتشر نشده اما برخی منابع خروجی پیشرانه را 154 اسب بخار و گشتاور آن را 220 نیوتن متر اعلام کرده اند که نقش ژنراتور را دارد. برد حرکتی خودرو در حالت الکتریکی کامل 95 کیلومتر است و در حالت ترکیبی به 1250 کیلومتر می رسد. متوسط مصرف سوخت برای 100 کیلومتر رانندگی در حالت ترکیبی 4.98 لیتر اعلام شده است.

 
اومودا 7
اومودا 7
اومودا 7
اومودا 7
تصاویر کابین مربوط به جائکو 7 است که نمایشگر کشوئی 13.2 اینچی دارد. این نمایشگر در اومودا 7 به 15.6 اینچ ارتقا یافته است. تصاویر کابین اومودا 7 هنوز منتشر نشده است. نمایشگر در حالت عمودی روی دو ریل سوار شده که براحتی می توان آن را از کنار فرمان به سمت مقابل سرنشین جلو در کنسول اصلی هدایت کرد.
اومودا 7
اومودا 7
 

اکسید اکسلانتیکس ئی اس

 

دیگر خودرو چری در واقع نسخه صادراتی اکسلانتیکس ئی اس است که در بازار چین با نام استرا ئی اس شناخته می شود. این خودرو از نظر ظاهری با نسخه بازار چین تفاوت هایی خواهد داشت که مهم ترین آن به پروفایل دماغه و چهره خشن تر نسخه صادراتی مربوط می شود.

در تریم رینگ ها نیز طراحی اسپرت تری استفاده شده است. نمایش این خودرو با رنگ زرد نیز تاکیدی بر روحیه اسپرت و جوان پسند آن است.

این چری  از منظر ابعاد برابر با 4945 میلیمتر در طول، 1978 میلیمتر در عرض و 1489 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز 3000 میلیمتر است. طراحی ائروداینامیک خودرو باعث شده تا شاخص ضریب درگ  0.205Cd  برای آن ثبت شود که عدد بسیار جذابی است.

برد حرکتی این خودرو 905 کیلومتر است. تریم پرچمدار آن براساس معماری 800 ولت الکتریکی توسعه یافته که به مفهوم بالاترین سرعت شارژ باتری است. باتری مورد استفادهاز 60.5 تا 97.7 کیلووات ساعت براساس تریم متفاوت است.

تریم پایه دارای پیشرانه الکتریکی با 248 اسب بخار خروجی و تریم پرچمدار 308 اسب بخار خروجی دارد.

تریم مجهز به سامانه تمام چرخ محرک یک موتور 165 اسب بخاری دیگر روی محور جلو دارد که در همراهی با موتور 308 اسب بخاری محور عقب یک گزینه قدرتمند را پیش روی مشتریان قرار می دهد.

اکسید  اکسلانتیکس ئی اس همانند اومودا 7 مجهز به یک نمایشگر مرکزی 15.6 اینچی است که البته قابلیت اسلاید ندارد. نمایشگر اطلاعات کیلومتر پشت فرمان نیز در اندازه 12.3 اینچی استفاده شده است.

 
اکسید اکسلانتیکس ئی اس
اکسید اکسلانتیکس ئی اس
اکسید اکسلانتیکس ئی اس
تصاویر کابین مربوط به اکسید استرا ئی اس ویژه بازار چین می شود. تصاویر کابین اکسلانتیکس ئی اس هنوز منتشر نشده اما احتمالا تفاوتی با نسخه بازار چین نخواهد داشت.
اکسید اکسلانتیکس ئی اس
 

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

آخرین اخبار