کد خبر: 480

کاهش عرضه جدید به بازار مسکن پایتخت/ جدیدترین قیمت مسکن

توقف رشد قیمت‌های پیشنهادی فروش در بازار مسکن به مدت حدود چهار ماه پیاپی موجب دلسردی گروهی از فروشنده‌‌‌های مسکن شده است، به این ترتیب که برخی انگیزه خود برای فروش را از دست داده‌‌‌اند.

دو گروه پرتعداد و اصلی فروشنده در بازار مسکن حال حاضر حضور دارند که شامل متقاضیان تبدیل به احسن خانه مصرفی و فروشنده‌‌‌هایی که ملکی را با هدف سرمایه‌گذاری خریداری کرده بودند و اکنون با دریافت شواهدی از پایان عصر جهش قیمت مسکن تصمیم به خروج از این بازار گرفته‌‌‌اند. اما این روزها دلسردی در هر دو گروه مذکور مشهود است، چراکه به اذعان واسطه‌‌‌ها از تعداد فروشنده‌‌‌های جدید که برای عرضه ملک خود به بازار فروش مسکن اعلام آمادگی می‌کنند، به شکل محسوسی کاسته شده است.

کاهش فروشنده‌‌‌های بازار مسکن احساسی است که واسطه‌‌‌های ملکی در چند هفته سپری شده از پاییز داشته‌‌‌اند و این طور تلقی می‌کنند که آنها وقتی از زبان آشنایان می‌‌‌شنوند که مدت‌‌‌هاست در صف فروش ملک مانده‌‌‌اند، دلسرد شده و از ورود به بازار انصراف می‌دهند. از سوی دیگر در بازار راکد تبدیل به احسن خانه کار بسیار دشواری است چراکه فرد باید یک ملک را بفروشد و ملک دیگری را بلافاصله خریداری کند و عملا سر گرفتن دو معامله پیاپی به مراتب سخت‌‌‌تر از انجام خرید یا فروش یک فقره ملک خواهد بود. بنابراین دست‌‌‌کم در چند هفته اخیر، تقاضای جدید فروش مسکن از سوی تبدیل به احسنی‌‌‌ها نیز نادر شده است.

Untitled-1 copy

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

آخرین اخبار