کد خبر: 1877

اگر تورم در کشور مهار نشود افزایش دستمزد کارگران تاثیری ندارد

یک فعال کارگری گفت: دستمزد کارگران برای امسال ۳۵ درصد افزایش یافت که نسبت به سال گذشته کمی بهتر است ولی اگر تورم در کشور مهارنشود افزایش دستمزد کارگران تاثیری ندارد.

رسول گرگیج اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ دستمزد کارگران فقط ۲۷ درصد افزایش پیدا کرده بود که در حال حاضر معیشت جامعه کارگری در وضعیت خوبی قرار ندارد.انتظار کارگران این است که هر ساله مطابق نرخ تورم قدرت خرید یا افزایش دستمزدها انجام شود.

وی ادامه داد: برای سال ۱۴۰۳ دستمزد کارگران ۳۵ درصد افزایش پیدا کرد که نسبت به سال گذشته کمی بهتر شده است. اما زمانی این افزایش دستمزد کارگران به نفع آنها خواهد بود که تورم در کشور افزایش پیدا نکند.

وی تصریح کرد:  با توجه به تورم روز افزون در سال گذشته سفره‌ی کارگران بسیار کوچک شده دولت و منتخبین مجلس شورای اسلامی باید اقدماتی انجام دهند که تورم در کشور بیشتر از این افزایش پیدا نکند.

وی تصریح کرد: جامعه کارگران با مشکلاتی مانند نبود امنیت شغلی و ایمنی، در محیط کار دست به گریبان هستند  و مسئولان می‌خواهیم پیگیر امنیت شغلی کارگران باشند. همچنین بسیاری از کارگران مستاجر هستند که به سختی اجاره خود را می‌پردارند.

وی خاطرنشان کرد: امروزه کارگران در هزینه‌‌های زندگی شان دچار مشکل هستند و اگر در سالجاری تورم در کشور افزایش پیدا کرد در این شرایط دولت باید به جامعه کارگری بسته‌های معیشتی توزیع کند.

منبع: ایلنا

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

آخرین اخبار