کد خبر: 2107

رقیب چینی تویوتا لندکروزر با قدرت ۶۷۰ اسب بخاری معرفی شد

فانگ چنگ بائو بائو ۸ یا همان لئوپارد ۸ با همین نام طویل و عجیب و غریب، یکی از معدود مدعیان چینی رقابت با تویوتا لندکروزر محسوب می‌شود.

فانگ چنگ بائو بائو ۸ معروف به «لئوپارد ۸»، یکی از معدود مدعیان چینی رقابت با تویوتا لندکروزر است که قرار است در سه‌ماهه سوم سال جاری عرضه شود و قیمتی در حدود ۶۹,۰۵۰ دلار (معادل ۴ میلیارد و ۴۹۰ میلیون تومان) خواهد داشت.

این خودرو نیز مانند مدل دیگر بائو ۵، روی پلتفرم آفرودی سوپر هیبریدی BYD DMO سوار می‌شود. این خودرو یک پلاگین هیبرید قدرتمند بوده که بیش از ۶۷۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. رسانه‌های چینی معتقدند که این خودرو به جای پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو، دارای یک موتور ۲ لیتری توربو در قلب سیستم PHEV است.

رقیب چینی تویوتا لندکروزر با قدرت ۶۷۰ اسب بخاری معرفی شد /عکس

به گزارش خبرآنلاین، پلت فرم DMO از فناوری CTC استفاده می‌کند که به کاهش وزن و افزایش استحکام کمک می‌کند. طبق گفته BYD، فناوری CTC، باتری را با یک قاب فولادی با استحکام بالا ادغام می‌کند که ایمنی باتری را در شرایط خارج از جاده افزایش می‌دهد. علاوه بر این، بائو ۸ از سیستم تعلیق هیدرولیک فعال DiSus-P استفاده می‌کند.

در نمای جلو، چراغ‌ها با جلوپنجره ادغام می‌شوند. به طور غیرمعمول کاپوت جلو در واقع در وسط فرورفته است. در نمای جانبی، بائو ۸ دارای طراحی دو رنگ بوده و بدنه پهن و عضلانی آن بیشتر به چشم می‌خورد. نسبت پنجره‌ها ۳:۱ است که به سرنشینان دید خوبی را ارائه می‌دهد.

رقیب چینی تویوتا لندکروزر با قدرت ۶۷۰ اسب بخاری معرفی شد /عکس

فانگ چنگ بائو بائو ۸ در هر دو نسخه ۶ و ۷ صندلی عرضه خواهد شد. این خودرو با سیستم رانندگی هوشمند پیشرفته Eye of the Gods ارائه می‌شود که شامل فناوری‌های گسترده کمک راننده و رانندگی خودران است.

 

رقیب چینی تویوتا لندکروزر با قدرت ۶۷۰ اسب بخاری معرفی شد /عکس

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

آخرین اخبار